25 Haftalık Gebelik Hamilelik

uzman tv, 25 haftalık gebelik hamilelikuzman tv, gebeliğin 25. haftası, uzmantv, gebelikte 25. hafta, kadınlar kulübü, 25 haftalık hamilelik gebelik, 25. hafta annedeki değişiklikler, 25  haftalık anne karnındaki bebek gelişimi,  melekler mekanı, 25 haftalık bebek, uzmantv, 25 haftalık bebek gelişimi, bebeğim 25 haftalık, 25 haftalık hamileyim, 25 haftalık gebeyim, 25 haftalık bebek görüntüsü, 25 haftalık kız bebek ultrason görüntüsü, 25 haftalık erkek bebek ultrason görüntüsü 25 haftalık ultrason görüntüsü, bebek, gebeliğin, hamileliğin, gebe, gebe, video, izle, videosu, videolar, cinsel, normal doğum, anne, karnında, gelişimi, görünürmü, çocuk,

25. Hafta Bebek

25 Haftalık gebelik,  bebeğinizin ağırlığı yaklaşık 680 gr. dan fazla ve 34 cm. uzunluğundadır. Fakat bir çok bebeğin boyutları gebelikten gebeliğe göre farklıdır. Bir Takım bebekler 2,7 kg.’da doğarken, bazıları yaklaşık 4,5 kg.’da doğar. Bir çok bebeğin doğum kilosu aşağı yukarı 3-3,6 kg. arasıdır.

25 Haftalık Bebek Gelişimi

Hamileliğin bu haftasında bebeğiniz düzenli kilo almaya devam edecektir. 25. haftaya yaklaştığınızda, bebeğinizin omurgası olgunlaşmaya ve akciğerlerinde kan damarları oluşmaya başlar. Eğer bebeğinizi görme imkanınız olsaydı, bebeğinizin burun deliklerinin de oluşmaya başladığını görüyor olurdunuz. Hatta gebeliğin bu haftasında bebeğinizin burun delikleri açılır.

25 haftalık ultrason
25 haftalık ultrason

25 haftalık ultrason
25 haftalık 3 D ultrason

25 haftalık ikiz ultrason görüntüsü
25 haftalık ikiz ultrason görüntüsü

25. Hafta Anne Vücudundaki Gelişim ve Değişimler

Gebeliğin 25. haftasında rahminizin boyutu neredeyse

bir voleybol topu kadardır. Gelişmekte olan rahminiz sırtınıza ve pelvis bölgesine baskı yapabilir. Bir Takım bayanlar bu baskı sonucu oluşan sırt ve bacak ağrıları yaşar. Rahminiz gelişmeye devam ettikçe bu ağrılar daha fazla şiddetlenebilir. Bazı kadınlarda siyatik ağrısı oluşur.

 

25 haftalık gebelik hamilelik, uzman tv, gebeliğin . haftası, uzmantv, gebelikte . hafta, haftalık hamilelik gebelik, haftalık bebek, uzmantv, bebeğim haftalık, haftalık hamileyim, haftalık gebeyim, haftalık bebek görüntüsü, haftalık kız bebek ultrason görüntüsü, haftalık erkek bebek ultrason görüntüsü haftalık ultrayon görüntüsü, bebek, gebeliğin, hamileliğin, gebe, gebe, video, izle, videosu, cinsel, normal doğum, anne, karnında, gelişimi, görünürmü, çocuk,
25 Haftalık Anne Karnında Bebek

Bu ağrı, bebeğin kafasının pelvis bölgesindeki kemiklere baskı yapması sonucu oluşur. Bu da, alt bacak, bel ve hatta kalça bölgesindeki sinirleri sıkıştırabilir. Diğer bayanlar ise bacaklarında hissizlik ya da karıncalanma duygusu yaşayabilirler.

25 Haftalık hamilelik ‘te yaşanan siyatik ağrısı bir takım bayanlar için rahatsız verici olabilmektedir .Bu ağrıyı yaşayan bir çok kadın şiddetli ağrı yaşamadan yürüyemediklerini ve hareket edemediklerini rapor etmişlerdir. Neyse ki bütün bu ağrılar doğum sonrası kaybolur. Bu süre zarfında ağrıyı dindirmek için bir çok metot uygulayabilirsiniz.

Ağrıyan bölgeye sıcak ya da soğuk su keseleri koyabilir, fizik tedaviye girebilir, kiropraktik bakım alabilir, masaj yaptırabilirsiniz. Diğer bir çok gebelik semptomları buna benzer siyatik ağrısı da sinir bozucu olsa da, bu ağrı bebeğiniz doğduktan birkaç gün sonra kaybolacaktır. Küçük yaşta çocuklarınız varsa, karnınıza karşı meraklı olabilirler.

Bir çok kadın doğum yaklaşana kadar hamile olduklarını çocuklarına karşı saklar. Bir çok çocuk ise bu olayın ne anlama gelebileceğini kolay anlayamaz ve bunu idrak edebilmeleri zaman ister .

Gebeliğin 25. haftasında karnınız büyük olmasa bile yinede büyüktür ve muhtemelen dışarıdan aldığınız ilginin tadını çıkarıyorsunuzdur. Bir çok insanın size karşı ne kadar nazik ve yardımsever olduğunu gördüğünüzde şaşıracaksınız. Gebelikte 25. haftasında prenatal randevunuz sırasında doktorunuzla erken doğum belirtileri ile ilgili konuşun. Dikkat edilmesi gereken bir çok dikkatli belirti bulunmaktadır.

25 haftalık-bebek
25 haftalık-bebek

25 haftalık doğan bebek
25 haftalık doğan bebek

25 Haftalık Anne Fiziği
25 Haftalık Anne Fiziği

Bunlar

  • Alt karın bölgesinde dinmeyen ve belli aralıklarla gelen kramplar
  • Bir saatte 4’ten fazla gelen kasılmalar
  • Alt sırt bölgesi ile eşlik eden kramplar
  • Kanama ya da sıvı akıntısı
  • Bu belirtilerden birini ya da herhangi bir olağandışı semptom yaşarsanız, hemen doktorunuzu arayın.

Doktorunuz erken doğum tehditi varsa gereken önlemleri alacaktır. Bir çok durumda bebeğiniz ne kadar fazla rahimde kalırsa, hayatta kalma şansı o kadar artar.

25 Haftalık Bebek Ultrason Videosu

Hafta Hafta Gebelik Takibi