40 Haftalık Gebelik Hamilelik

40 haftalık gebelik hamilelik, uzman tv, gebeliğin 40. haftası, uzmantv, gebelikte 40. hafta, 40 haftalık hamilelik gebelik, 40 haftalık bebek, uzmantv, 40 haftralık bebek gelişimi, bebeğim 40 haftalık, 40 haftalık hamileyim, 40 haftalık gebeyim, 40 haftalık bebek görüntüsü, 40 haftalık kız bebek ultrason görüntüsü, 40 haftalık erkek bebek ultrason görüntüsü 40 haftalık ultrayon görüntüsü, bebek, gebeliğin, hamileliğin, gebe, gebe, video, izle, videosu, videolar, cinsel, normal doğum, anne, karnında, gelişimi, görünürmü, çocuk,

40. Hafta Bebeğiniz

Gebeliğin 40. haftasına ulaştığınızda bebeğiniz tahmini 3.400 gram . ağırlıkta ve 48-53 santimetre . uzunluğunda doğuma hazır olacaktır! Bir Takım bebeklerin 4.5 kilogram’dan fazla doğabileceğini biliyor muydunuz? Ne var ki endişelenmeyin, bu sık sık görülen bir statü değildir.

40 Haftalık Bebek Gelişmi

Gebeliğin 40. haftasında bebeğiniz dünyaya gelmeye hazırdır. Bizzat hazır olduğunda, doğum başlayacaktır.

40 Haftalık Anne Vücudundaki Gelişimler

Gebeliğin bu noktasında kendinizi büyük ihtimal çok fazla hissediyor olacaksınız. Vücudunuzun ne kadar büyük olduğunu düşünerek canınızı sıkmayın. Hamileliğin son dönemlerinde kilo artışınız esasen azaldı. Birçok gebe, hamileliğin bu haftasında bizzat kendilerini oldukça yorgun hisseder. Ne var ki çok kısa bir zaman içinde bebeğinize sarılacağınızı unutmayın.

 

Tebrikler! Hamileliğin 40. haftasına vardınız! Bir Takım gebeler doğumu bu hafta içerisinde yaparken, bir takım hamilelerde doğum gecikebilir ve 41 haftaya sarkabilir. Tahmini doğum tarihinin kesin bir bilgi olmadığını unutmayın. Çoğu zaman bebeğin doğacağı tarihi tam olarak kesinleştirmek pratik değildir ancak tekrardan de anne-babalar için genel bir düşünce verir.

Bazı bebekler doğuma hazırken, bazıları ise belli bir süre daha anne rahminde kalmayı seçim eder. Birçok gebe bayan hamileliğin 42. haftasına kadar beklemek zorunda olmasalar dahi , bazılarının gebeliği ise 42. haftaya kadar sürdürür ve bu vaziyette hekimin gebeliği başlatması gerekir.

Bazı kadınlar, hamileliğin 40. Haftasında, tam olarak doğum başlamadıysa, naturel indüksiyon ile doğumun başlatılmasını düşünmeye başlar. Eğer sizin için de bu statü geçerliyse, herhangi bir yöntemi denemeden önce dikkate almanız gerekli olan çok mühim konular var. Yaygın bir biçimde kullanılan bir takım naturel indüksiyon metotları vardır. Bazıları güvenilir ve eğlencelidir ancak bazıları ise sakıncalı olabilmektedir . Herhangi bir naturel indüksiyon yöntemini uygulamadan önce , yöntemlerin potansiyel risk ve faydalarıyla ilgili bilgi edinmelisiniz. Sizi bir takım naturel indüksiyon metotları ile ilgili yazımızda bilgilendirmek istedik.

 

Yürüyüş – Yürüyüş yapmak naturel bir indüksiyon yöntemi değildir. Yanlızca kendinizi daha iyi hissetmenizi ve iyi bir formda olmanızı sağlar . Ne var ki kasılmaları daha itinalı duruma getirerek doğumun başlamasını tetikleyebilir. Filmlerde doğumunu bekleyen bayanların hastane koridorlarında yürüyüş yaptıklarını görmüşsünüzdür. Bunun nedeni , bebeğinizin pelvis bölgesine hepten inerek doğuma hazırlanmasına yardımcı olmaktır.
Cinsel birliktelik – Partneriniz büyük ihtimal bundan huzur alacaktır. Semen aslına bakarsanız naturel prostaglandin içererek rahim ağzını doğuma hazır duruma getirebilir. Orgazmlarda vücuda oksitosin salarak kasılmaları tetikleyebilir. Bebeği bekleme telaşı içindeyseniz, denemeye ölçüt bir metot olabilmektedir .

Baharatlı yiyecekler – Bazıları baharatlı yiyeceklerin doğumu başlattığına yemin ediyor! Bu konu ile ilgili size herhangi bir reçete veremiyoruz ancak kimyon da dahil olmak üzere belli başlı baharatların bir takım bayanlarda doğumu tetiklediği tahmin ediliyor . Bu da güvenilir bir yoldur ancak mide yanmasına neden olabilmektedir .
Göğüs uçlarını uyarma – Doktorunuzun uygunluğunu almadıkça göğüs uçlarınızı uyarmaya çalışmamalısınız. Bu metot , kasılma sürelerini uzatarak bebeğinizi stres altına sokabilir.
Hint yağı – Tadı iyi olmayan olmasına rağmen geleneksel methodlar, hint yağından belli bir süre yutulması gerektirir. Tadı ve kokusu çok kötüdür ancak bağırsakları yumuşatabilir ve kalın bağırsakta kasılmalara neden olabilmektedir . Bu kasılmalar da rahim kasılmalarıyla sonuçlanabilir.
Bebeğiniz hazır olduğunda dünyaya dönecektir . Herhangi bir naturel indüksiyon yöntemini uygulamadan önce doktorunuzun uygunluğunu almayı unutmayın. Her an bebeğinizi kollarınız arasına alıyor olabilirsiniz.

40. Haftanın tüyosu

Doğumunuzun başladığını düşünüyorsanız, yiyecek yemeyin. Hafif atıştırmalıklar dahi mide bulantısına neden olabilmektedir .

Bebeğinizin hareketlerini her gün hissediyor olmalısınız. Doğuma hazırlanmak için bebeğinizin pozisyonlarında değişiklik yaşanır.

 

Hafta Hafta Gebelik Takibi

1 haftalık gebelik

2 haftalık gebelik

3 haftalık gebelik

4 haftalık gebelik

5 haftalık gebelik

6 haftalık gebelik

7 haftalık gebelik

8 haftalık gebelik

9 haftalık gebelik

10 haftalık gebelik

11 haftalık gebelik

12 haftalık gebelik

13 haftalık gebelik

14 haftalık gebelik

15 haftalık gebelik

16 haftalık gebelik

17 haftalık gebelik

18 haftalık gebelik

19 haftalık gebelik

20 haftalık gebelik

21 haftalık gebelik

22 haftalık gebelik

23 haftalık gebelik

24 haftalık gebelik

25 haftalık gebelik

26 haftalık gebelik

27 haftalık gebelik

28 haftalık gebelik

29 haftalık gebelik

30 haftalık gebelik

31 haftalık gebelik

32 haftalık gebelik

33 haftalık gebelik

34 haftalık gebelik

35 haftalık gebelik

36 haftalık gebelik

37 haftalık gebelik

38 haftalık gebelik

39 haftalık gebelik

40 haftalık gebelik

www.uzmantv.gen.tr

1 Yorumlar