38 Haftalık Gebelik Hamilelik

38 haftalık gebelik hamilelik, uzman tv, gebeliğin 38. haftası, uzmantv, gebelikte 38. hafta, 38 haftalık hamilelik gebelik, 38 haftalık bebek, uzmantv, 38 haftralık bebek gelişimi, bebeğim 38 haftalık, 38 haftalık hamileyim, 38 haftalık gebeyim, 38 haftalık bebek görüntüsü, 38 haftalık kız bebek ultrason görüntüsü, 38 haftalık erkek bebek ultrason görüntüsü 38 haftalık ultrayon görüntüsü, bebek, gebeliğin, hamileliğin, gebe, gebe, video, izle, videosu, videolar, cinsel, normal doğum, anne, karnında, gelişimi, görünürmü, çocuk,

38. hafta Bebeğiniz

Gebeliğin 3sekiz. haftasına ulaştığınızda bebeğiniz tahmini 3 kilogram . ağırlığında ve 49 santimetre . boyunda olabilir! Bebeğiniz ilerleyen haftalarda da kilo almaya devam edebilir ancak boyu büyük ihtimal bu andan itibaren uzamayacaktır.

38 haftalık Gelişmekte olan bebeğinizde yaşanan değişimler

Gebeliğin 3sekiz. haftasında bebeğiniz belli bir süre daha kilo almayla meşgul olacaktır. Doğumdan kısa bir zaman sonra sağlık ekibi Apgar testi isminde bir test yapacaktır. Hamileliğin bu haftasında Apgar skor testi ile ilgili bilgi edinmeye başlayabilirsiniz. Apgar testi, doğumdan kısa bir zaman sonra bebeğinizin genel sağlığını ve iyi halini değerlendirmek amaçlı yapılmış olan bir testtir. Test skoru, doktorunuzun bebeğin hali ile ilgili bilgi edinmesine ve doğumdan sonra bebeğin bakımı ile ilgili mühim kararlar almasına destek olur . Apgar değerlendirmesi iki defa yapılır; doğumdan bir dakika sonra ve doğumdan beş dakika geçtikten sonra. Doktorunuzun skorlandırma sırasında dikkate aldığı faktörler şu şekildedir:

Bebeğinizin cilt renki ( Mesela , pembe veya mavimsi olup olmadığı).
Bebeğinizin solunum oranı
Bebeğinizin atış hızı
Yeni doğmuş bebeğinizin kas tonusu ve refleksleri
Bebeğinizin genel refleksleri

Doğumdan bir dakika sonra yapılmış olan ilk test, doktorunuza bebeğin doğum sırasında ne civarında iyi olduğu ile ilgili bilgi verir. Bir sonraki test ise bebeğinizin rahimden sonra harici dünyaya ne ile iyi adapte olduğunu ölçer. Düşük skor her an bebekle ilgili bir sıkıntı olduğu manasına gelmez ancak bebeğin kısa bir süreliğine gözlenmesi veya doğum sonrasında bebeğin iyi olduğundan emin olmak amaçlı ek testlere gereksinim duyulabileceğini gösterir. Test skorları değişik parametrelere bağlıdır. Bebeğinizin iyi olduğunu tespit eden bir takım faktörler şu şekildedir:

Cilt rengi – Pembe cilt rengine sahip bebeklere 2 puan verilir. Pembeye yakın bir nitelik varsa bir , mavimsi veya donuk bir cilt rengine sahipse 0 puan verilir.
Solunum – Bebeğiniz doğar doğmaz kuvvetli bir biçimde ağlıyorsa 2 puan verilir. Çok az ağlayan bebeklere bir , hiç ağlamayan bebeklere ise 0 puan verilir.
Kalp atış hızı – Bebeğinizin kalp atışları dakikada 100 üzeriyse 2 puan verilecektir. 100’ün altındaki kalp atışları amaçlı bir puan verilirken, hiç kalp atışının olmadığı durumlarda da 0 puan verilir.
Kas tonu – Bebeğiniz canlı bir biçimde davranış ediyorsa 2 puan verilecektir. Bebeğiniz kol ve bacaklarını uslu bir biçimde davranış ettiriyorsa bir puan , hareketsiz kalıyorsa 0 puan verilecektir.
Refleksler – Tepki testi sırasında bebeğiniz ağlarsa 2 puan verilecektir. Eğer bebeğiniz test anında yanlızca huzursuzluk gösteriyorsa bir puan , sessiz kalıyorsa 0 puan verilecektir.
Birçok bebek sekiz – on arası skor alır. Bu da, bebeğin harika bir vaziyette olduğunu gösterir.

38 haftalık Vücudunuzdaki gelişimler

Gebeliğin 3sekiz. haftasında büyük ihtimal hiç olmadığınız civarında büyük olacaksınız, karnınız öncesine oranla belli bir süre daha aşağıda olabilmektedir . Bu da, bebeğinizin pelvis bölgesine indiğini gösterir!

38 haftalik bebek 38 Haftalık Gebelik
38 haftalık bebek
38 haftalik gebelik goruntusu 300×200 38 Haftalık Gebelik
38 haftalık ana fiziği
38 haftalik dogan bebek 300×225 38 Haftalık Gebelik
38 haftalık yeni dogan bebek
38 Haftalık Vücudunuzdaki değişiklikler

Gebeliğin 3sekiz. haftasında da büyük ihtimal hala doğum ile ilgili endişeleniyor olacaksınız. Doğumunuzun her an başlayabileceğini unutmayın. Doktorunuzun numarası ve hastane çantanız erişilebilir bir yerde olmalı. Beraberinizde neleri almalısınız? Bu problemin cevabı kadından kadına yönelik değişir. Gecelik, terlik, ayaklarınızı ısısı yüksek tutacak çoraplar, dudak nemlendiricisi, bir iki çift fazladan elbise , tuvalet kağıdı, gazete ve göğüs pedi alabileceğiniz temel malzemeler içerisindedir .

Bu Haftanın tüyosu

Bebeğiniz erkek ise , onu doğumdan sonra sünnet ettirmeyi düşünebilirsiniz.

38 haftalık gebelik, 38 haftalık bebek , profesyonel , 38 haftalık gebelik , uzmantelevizyon, bebeğim 38 haftalık, 38 haftalık hamileyim, 38 haftalık gebeyim, profesyonel televizyon , 38 haftalık bebek imajı , ultrasyon, gebeliktrans 38 Haftalık Gebelik, gebe , gebe, video, izle, videosu, gelişimi, ikiz, heftelik

38 Haftalık Ultrason Videosu

 

Hafta Hafta Gebelik Takibi

1 haftalık gebelik

2 haftalık gebelik

3 haftalık gebelik

4 haftalık gebelik

5 haftalık gebelik

6 haftalık gebelik

7 haftalık gebelik

8 haftalık gebelik

9 haftalık gebelik

10 haftalık gebelik

11 haftalık gebelik

12 haftalık gebelik

13 haftalık gebelik

14 haftalık gebelik

15 haftalık gebelik

16 haftalık gebelik

17 haftalık gebelik

18 haftalık gebelik

19 haftalık gebelik

20 haftalık gebelik

21 haftalık gebelik

22 haftalık gebelik

23 haftalık gebelik

24 haftalık gebelik

25 haftalık gebelik

26 haftalık gebelik

27 haftalık gebelik

28 haftalık gebelik

29 haftalık gebelik

30 haftalık gebelik

31 haftalık gebelik

32 haftalık gebelik

33 haftalık gebelik

34 haftalık gebelik

35 haftalık gebelik

36 haftalık gebelik

37 haftalık gebelik

38 haftalık gebelik

39 haftalık gebelik

40 haftalık gebelik

www.uzmantv.gen.tr