37 Haftalık Gebelik Hamilelik

37 haftalık gebelik hamilelik, uzman tv, gebeliğin 37. haftası, uzmantv, gebelikte 37. hafta, 37 haftalık hamilelik gebelik, 37 haftalık bebek, uzmantv, 37 haftralık bebek gelişimi, bebeğim 37 haftalık, 37 haftalık hamileyim, 37 haftalık gebeyim, 37 haftalık bebek görüntüsü, 37 haftalık kız bebek ultrason görüntüsü, 37 haftalık erkek bebek ultrason görüntüsü 37 haftalık ultrayon görüntüsü, bebek, gebeliğin, hamileliğin, gebe, gebe, video, izle, videosu, videolar, cinsel, normal doğum, anne, karnında, gelişimi, görünürmü, çocuk,

37. Hafta Bebeğiniz

37 haftalık gebelik, ulaştığınızda bebeğiniz tahmini 2.850 gram ağırlığında ve 48 santimetre boyunda olabilir.

37 Haftalık Bebek Gelişimi

Artık sevinçli olma zamanı! Bebeğiniz gelişiminin son aşamasına ulaştı, bu şekilde siz de gebeliğin son dönemine geldiniz! Bundan Sonra bebeğiniz her zaman dünyaya gelebilir. Birçok hekim bu haftayı sağlıklı bir doğum haftası olarak değerlendirir, bu da doğum gebeliğin 37. haftasında gelişse dahi , sağlıklı bir doğum yapacağınız manasına gelir! Bu mühim kilometre taşına rağmen bebeğiniz rahmin içerisinde hala gelişmek ile meşgul olacaktır. Gebeliğin bu haftasında bebeğiniz kilo almaya sürdürür . Bebeğiniz ne kadar rahimde kalırsa o kadar kilo alacak ve doğum sonrasında bir o kadar beden sıcaklığını sağlayacaktır!
Gebeliğinizin bu haftasında rahim büyümesinin durduğunu fark etmekte olabilirsiniz. Telaşlanmayın, bu çok normal bir durumdur. Birçok bayanın rahim boyu gebeliğin 37. haftasındaki boyu ile aynı kalır.

37 haftalık Vücudundaki Değişiklikler

Gebeliğin 37. haftasına kadar tahmini 16 kilogram . almış olabilirsiniz. Gebeliğin son haftalarında bir takım bayanlarda pek nadir kilo düşüşü gözlemlenebilir. Bu çok normal bir durumdur ve bebeğinize hiçbir zaman zarar vermez. Sağlıklı beslenmeye ve bol su içmeye devam edin. Bundan Sonra bebeğinizle tanımak için sabırsızlanıyor olabilirsiniz. Eğer şuan için hastane çantanızı hazırlamadıysanız, bundan sonra hazırlamanız gerekir.

Doktorunuzla Bu arada doğum planı ile ilgili da konuşmalısınız. Doğum planı yapmayı da düşünebilirsiniz. Bu anlaşılmaz bir statü değildir, aksine doğum ile ilgili bütün planlamayı yaparak içinizin huzurlu etmesini sağlayacaksınız.

Doğum planı ile ilgili doktorunuzla konuşmayı unutmayın. Gebeliğin bu haftasında doktorunuz Grup B Strep testi isteyecektir. Grup B, vajina içerisinde ve etrafında hayatını sürdüren bir bakteri türüdür. Sağlıklı gebelerin %35’inde bu bakteri bulunur. Bakteri herhangi bir risk taşımaz ancak hamilelikte gözetilmesi gerekir. Hamilelikte Grup B bakterisinin varlığı saptama edilirse, bebeğin doğum anında bu bakteriye maruz kalma olasılığı vardır.

Bebeklerde Grup B enfeksiyonu kritik sağlıklı problemlerine neden olabilir ve kan zehirlenmesi olarak tanınan bir komplikasyon ile sonuçlanabilir.
Bazı bebeklerin ise memnenjitini (bebeğin beynini saran sıvı tabaka) etkileyebilir. Grup B enfeksiyonu kapan bebeklerde genel itibariyle bu semptomlar doğumdan sonraki birden çok gün ya da hafta içerisinde görülür. Neyse ki bebeğinizi bu enfeksiyondan koruyabilirsiniz. Doktorunuz vajinanızdan bir kür alarak bu bakterinin varlığını saptama edecektir.

Eğer Grup B bakterisi varsa, doktorunuz doğumdan öncesinde ve doğum sırasında antibiyotik tedavisi uygulayacaktır. Bu iyileştirme ile bebeğinizin bakteri kapma olasılığı en aza indirilir.

37. Haftanın Tüyosu

Erken doğum ihtimaline karşı hastane için 2 çanta hazırlamaya başlayın.Çantalardan biri kalın çorap, dudak nemlendiricisi ve ihtiyacınız olabilecek herşey için kendinize,diğerini ise bebeğiniz için hazırlayın.

 

37 Haftalık  Ultrason Videosu

 

Hafta Hafta Gebelik Takibi

1 haftalık gebelik

2 haftalık gebelik

3 haftalık gebelik

4 haftalık gebelik

5 haftalık gebelik

6 haftalık gebelik

7 haftalık gebelik

8 haftalık gebelik

9 haftalık gebelik

10 haftalık gebelik

11 haftalık gebelik

12 haftalık gebelik

13 haftalık gebelik

14 haftalık gebelik

15 haftalık gebelik

16 haftalık gebelik

17 haftalık gebelik

18 haftalık gebelik

19 haftalık gebelik

20 haftalık gebelik

21 haftalık gebelik

22 haftalık gebelik

23 haftalık gebelik

24 haftalık gebelik

25 haftalık gebelik

26 haftalık gebelik

27 haftalık gebelik

28 haftalık gebelik

29 haftalık gebelik

30 haftalık gebelik

31 haftalık gebelik

32 haftalık gebelik

33 haftalık gebelik

34 haftalık gebelik

35 haftalık gebelik

36 haftalık gebelik

37 haftalık gebelik

38 haftalık gebelik

39 haftalık gebelik

40 haftalık gebelik

www.uzmantv.gen.tr

8 Yorumlar